Budem voliť Andreja Kisku

Autor: Dagmar Juríková | 27.3.2014 o 6:54 | Karma článku: 19,29 | Prečítané:  623x

V tomto kole jedine A. Kisku. Voľbou R. Fiva by som volila ďalšie porušovanie zákonov. Nestačí mi zmena justície na papieri, ak sa nezmení v tejto krajine úcta k zákonom a narábanie s nimi. Volila by som ďalšie cieľavedomé pozastavenie vyšetrovania káuz.

Nestačí rozbehnúť niekoľko prípadov pred voľbami, ktoré dnes ani nevieme ako skončia po voľbách. Príkladom je prípad F. Olejníka.Vieme, čo urobil s prípadom T. Borec. A takto vyzerá súdnictvo v SR. Iným metrom sa meria previnenia voči zákonu bežných občanov, iným metrom tým, ktorých si zoberie pod svoju ochranu vládna strana. Voľbou R. Fica by som volila prehlbovanie nespravodlivosti v tomto štáte.

Voľba súčasného premiéra na post hlavy štátu nie je len posilnenie moci jednej strany, je to návrat totalitného zmýšľania do princípov zatiaľ krehkej demokracie. Každý má právo voliť podľa vlastného uváženia. A je to tak správne. A samozrejme to plne rešpektujem. Nedá mi ale okomentovať voľbu niektorých podporovateľov R. Fica.

Prekvapuje ma voľba pána kardinála Korca. Vážim si ho a vážim budem. Za svoje presvedčenie neváhal ísť v minulom režime do väzenia. Mám úctu voči jeho veku. Mám ale dojem, že sa už dnes nedostávajú k nemu všetky informácie, aby mohol plne informovaný posúdiť svoju voľbu.

Prekvapuje ma voľba pána režiséra Jakubiska, ktorého tvorba vždy smerovala k demokratickému chápaniu sveta. Aspoň som to tak vnímala. Dnes volí opak. Je to nevedomosť? Je to neinformovanosť na diaľku, alebo je to prospechárstvo? Čas možno ukáže.

V tomto kole je pre mňa možná jediná voľba. Voľba Andreja Kisku.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

BRATISLAVA

Bratislava porastie do výšky, budovy zmenia panorámu

V Bratislave rýchlym tempom pribúdajú výškové budovy.

SVET

Klamali aj intrigovali. Všetci prezidentovi muži, ktorí skončili

Za sedem mesiacov skončili takmer všetci Trumpovi spolupracovníci.


Už ste čítali?