Volím jedinú možnú alternatívu zachovania demokracie

Autor: Dagmar Juríková | 18.3.2014 o 16:47 | (upravené 20.3.2014 o 16:28) Karma článku: 14,42 | Prečítané:  676x

V druhom kole veľa možnosti nemáme. A nebudem predstierať, že som za ne vďačná. Akú kombináciu sme si vybrali, takú máme. Mnohí sme vyčítali R. Procházkovi jeho mladickú drzosť, jeho diplomatickú neokrôchanosť, jeho komunikačnú nezrelosť. A. Kiskovi po tejto stránke nebolo možné vytknúť nič.

Bol slušný, nebol ani útočný, ani spochybňujúci výpovede iných spolukandidátov, snažil sa k veciam vyjadriť. Viem, že kandidát na prezidenta nemôže byť zorientovaný vo všetkých oblastiach a ani som to od nikoho neočakávala. Mnohému sa môže naučiť priamo vo funkcii hlavy štátu. Problém však vidím v tom, že neodhalil nič zo svojho spôsobu myslenia. Zo základne, kde sa zrodili jeho hodnoty, kde sa rodia jeho rozhodnutia. Javil sa a javí sa mi ako veľká neznáma.

Problémom akceptácie pána A. Kisku vo funkcii prezidenta pre mňa nie je to, čo ponúka, ale to, čo neponúka. Nie to, čo vyjadril, ale to, čo nevyjadril. Nie to, čo o ňom vieme, ale to, čo o ňom nevieme.

A možno je to trochu aj zodpovednosť médii, ktoré formulujú otázky a nahadzujú témy k rozhovorom.

Budem len rada, ak ma presvedčí v predvolebných debatách o opaku. Nakoniec, aj keď ma nepresvedčí, na mojom rozhodnutí voliť ho, nebudem meniť nič, pretože iná alternatíva pre mňa neexistuje. Nie preto, že ňou je práve R. Fico, ale pre to, aký je R. Fico.

Môže sa stať, že A. Kiska bude bábkou v rukách iných. Môže sa stať, že budeme bábkami v jeho rukách my ostatní. Keďže ale pri voľbe R. Fica mám istotu, že tými bábkami budeme určite, voľbou A. Kisku nemám čo pokaziť. A pri troche nádeje sa môže stať aj to, že A. Kiska prekvapí aj náročného voliča a silou svojej osobnosti ho utvrdí v tom, že volil správne.

Budem teda voliť jedinú možnú alternatívu zachovania demokracie pre túto krajinu.

Verím, že mienkotvorné osobnosti ako D. Lipšic, Š. Hríb a M. Bútora, keďže túto voľbu podporili a strhli tak za sebou spústu voličov, budú aj zárukou takto zvolenej demokracie. My, ostatní voliči, sa vynasnažíme tiež k tomu nejakým drobným spôsobom prispieť.

Volím pluralitu názorov.

Aj keď s mnohými otáznikmi, volím A. Kisku. A vy...?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

BRATISLAVA

Bratislava porastie do výšky, budovy zmenia panorámu

V Bratislave rýchlym tempom pribúdajú výškové budovy.

SVET

Klamali aj intrigovali. Všetci prezidentovi muži, ktorí skončili

Za sedem mesiacov skončili takmer všetci Trumpovi spolupracovníci.


Už ste čítali?