Koho budú voliť silné osobnosti a prečo ?

Autor: Dagmar Juríková | 14.3.2014 o 11:14 | (upravené 14.3.2014 o 11:24) Karma článku: 5,20 | Prečítané:  1637x

Keďže beží predvolebné moratórium, pokúsim sa vyhnúť menám kandidátov na post hlavy štátu. Nebudem radšej menovať ani konkrétne mená potenciálnych voličov, o ktorých píšem. Pokiaľ sa dostane tento blog až k ním, budú vedieť, že ide práve o nich. Zaujal ma ich tip na voľbu budúceho prezidenta a keďže som mala dojem, že poznám trochu ich postoje, nedáva mi to spať. Ide totiž o osobnosti nášho politického a spoločenského života.  

Úplne chápem, že ľudia, ktorým pomohol Dobrý anjel, či už im osobne, alebo im známym, budú voliť toho, kto reprezentuje Dobrého anjela. Chápem aj to, že ľudia, ktorí sa obávajú, že by ich mohlo v budúcnosti stretnúť niečo ťažké, či už zlyhanie zdravia, alebo sa dostanú na dno svojich fanančných možností, budú voliť predstaviteľa Dobrého anjela.

Mám ale vážne obavy, či neexistujú medzi voličmi nemenovaného kandidáta aj tí, ktorých meno je všetkým dobre známe, motívom nie je ani jeden z vyššie uvedených dôvodov a lákajú voličov na svoje odporučenie. Pretože v ich prípade, keď oznámia meno kandidáta, ktorému dajú svoj hlas, je jasné, že ten získava ich podporu a s ňou aj desiatky, či stovky, tisícky voličov.

Pýtam sa, čo motivuje týchto pánov, aby uvažovali takto?

Pýtam sa: Keby kandidoval na prezidenta občan typu kandidáta, ktorý je predstaviteľom Dobrého anjela, ponúkal by to isté, ako ponúka on, ale nemal by za sebou verejne priznanú finančnú čiastku, aj vtedy by ste mu dali svoj hlas?

V tom prípade, páni, myslím si, že sa záujem o post prezidenta zvýši v budúcnosti niekoľkonásobne a budeme mať mnohí pocit, že na to máme. Nemáme len tu maličkosť, čo nám chýba k zvoleniu, a to sú peniaze. Ale možno niekomu krivdím.

Pýtam sa teda znova: Čím je motivovaná vaša voľba? Nie náhodou práve tým, čo tento kandidát neponúka? A vy by ste si vedeli predstaviť seba, alebo svojich blízkych v úzkej spolupráci s kandidátom, ktorého odporúčate? Ale možno niekomu opäť krivdím.

Žiaľ, takéto a podobné otázky víria hlavou voliča. Ak ich chcete, páni, vyvrátiť, bolo by veľmi užitočné, keby ste k tipu svojej voľby, oznámili aj prijateľný motív, ktorý vás k tomu vedie.

Ďakujem za ostatných voličov, ktorým to nedá spať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

BRATISLAVA

Bratislava porastie do výšky, budovy zmenia panorámu

V Bratislave rýchlym tempom pribúdajú výškové budovy.

SVET

Klamali aj intrigovali. Všetci prezidentovi muži, ktorí skončili

Za sedem mesiacov skončili takmer všetci Trumpovi spolupracovníci.


Už ste čítali?