Prečo budem voliť R. Procházku?

Autor: Dagmar Juríková | 13.3.2014 o 6:03 | (upravené 13.3.2014 o 6:09) Karma článku: 11,90 | Prečítané:  802x

Hneď na začiatku kampame som mala dojem, že kandidatúra R. Procházku poriadne zamávala týmto mladým človekom. Vadil mi jeho prejav. Fandím mladým ľuďom a chápala som, že sa snaží osloviť práve ich. Zdalo sa mi ale, že jeho príliš uvoľnené a suverénne vystupovanie nekorešponduje ani s jeho vekom, ani pozíciou, ani typom osobnosti.

Prečo teda budem voliť R. Procházku?

Budem ho voliť, pretože ako jediný z kandidátov sa môže v druhom kole postaviť voči R. Ficovi a byť mu silným oponentom.

Budem ho voliť pre jeho program. Pre jeho odbornosť a znalosť slovenskej justície, pre jeho vhľad a nadhľad. Pre jeho dôraz na regióny Slovenska. Nie len ohľadom nezamestnanosti. Pre jeho schopnosť nájsť v úrade prezidenta doposiaľ neobjavené možnosti. Pre jeho investíciu do ľudí. Do ich rozvoja. Pre jeho ochotu problémy nie len riešiť, ale im aj predchádzať. Pre jeho schopnosť riešiť veci s predstihom. Pre jeho vybavenosť reprezentovať Slovensko v zahraničí.

Pre otvorenosť celej jeho rodiny. Pre vhľad do ich súkromia a poodhalenie ich myslenia. Pre odvahu pustiť voliča do ich vzájomných vzťahov, do vzájomnej komunikácie.

Verím, že popri takejto autorite, pokiaľ zostane verný svojmu presvedčeniu a sľubom, môže vyrásť politicky silná generácia, ktorá bude porevolučnou a demokraticky zmýšľajúcou, už nezaťaženou totalitným režimom, nadväzujúcou len kontinuálne na hodnoty, ktoré tu kedysi dávno boli, ale vojnou a totalitou boli potlačené. Treba ich v sebe znovu nájsť a rozvinúť. Verím, že R. Procházka k tomu môže prispieť.

Preto budem voliť R. Procházku.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Jeden za všetkých, všetci za jedného. Čo má Kaliňák s tromi mušketiermi

Dom, v ktorom býva minister vnútra Robert Kaliňák, je pomenovaný podľa Aramisa z Troch mušketierov. Susedmi sú Athos a Porthos.


Už ste čítali?